WordPress.com - Themes - Morden - en to ro translation catalogue (29 entries)

note: translators: 1: search result title. 2: search term.
en: Search results for:
ro: Rezultate de căutare pentru:

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ro: Hopa! Acea pagina nu poate fi găsită.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ro: Se pare că n-am găsit nimic la această locație. Poate încerci o căutare?

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
ro: Editează <span class="screen-reader-text">%s</span>

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
ro: Continuă lectura<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Pages:
ro: Pagini:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ro: Se pare că nu putem găsi ceea ce cauți. Probabil o căutare poate ajuta.

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ro: Ești gata să-ți publici primul articol? <a href="%1$s">Începe de aici</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ro: Regret, dar nu s-a potrivit nimic cu termenii tăi de căutare. Te rog încearcă din nou cu alte cuvinte cheie.

en: expanded
ro: extins

en: collapsed
ro: restrâns

en: Social Links Menu
ro: Meniu legături sociale

[ctx: post]
en: Featured
ro: Reprezentativ

en: Nothing Found
ro: N-am găsit nimic

en: Main Navigation
ro: Navigare principală

en: Menu
ro: Meniu

en: Skip to content
ro: Sari la conținut

note: Description of the plugin/theme
en: Morden is a functional and responsive multi-purpose theme that is the perfect solution for your business's online presence.
ro: Morden este o temă polivalentă, multi-funcțională și responsivă care este soluția perfectă pentru prezența online a afacerii tale.

en: Lighter Gray
ro: Gri deschis

en: Subtle Gray
ro: Gri subtil

en: White
ro: Alb

en: Huge
ro: Foarte mare

en: Primary
ro: Principal

en: Secondary
ro: Secundar

en: Dark Gray
ro: Gri închis

en: Gray
ro: Gri

en: Light Gray
ro: Gri deschis

en: Large
ro: Mare

en: Small
ro: Mică
