WordPress.com - Themes - Morden - en to lt translation catalogue (30 entries)

note: translators: 1: search result title. 2: search term.
en: Search results for:
lt: Paieškos rezultatai pagal:

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
lt: Deja, toks puslapis nerastas.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
lt: Nieko nerasta. Pabandykite pasinaudokite paieška.

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
lt: Redaguoti <span class="screen-reader-text">%s</span>

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
lt: Toliau skaityti<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Pages:
lt: Puslapiai:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
lt: Nieko nerasta. Pabandykite pasinaudoti paieška.

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
lt: Pasirengę paskelbti savo pirmą įrašą? <a href="%1$s">Pradėkite čia</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
lt: Deja, pagal Jūsų užklausą nieko nerasta. Pabandykite dar kartą, naudodami kitokius raktažodžius.

en: expanded
lt: išskleista

en: collapsed
lt: suskleista

en: Social Links Menu
lt: Socialinių nuorodų meniu

[ctx: post]
en: Featured
lt: Rekomenduojamas

en: Nothing Found
lt: Nepavyko rasti

en: Main Navigation
lt: Pagrindinis meniu

en: Menu
lt: Meniu

en: Skip to content
lt: Pereiti prie turinio

note: Description of the plugin/theme
en: Morden is a functional and responsive multi-purpose theme that is the perfect solution for your business's online presence.
lt: Morden yra funkcionali ir prisitaikanti universalios paskirties tema kuri idealiai tiks Jūsų verslui.

en: White
lt: Balta

en: Lighter Gray
lt: Šviesesnė pilka

en: Subtle Gray
lt: Subtili pilka

en: Huge
lt: Labai didelis

en: Dark Gray
lt: Tamsiai pilka

en: Gray
lt: Pilka

en: Light Gray
lt: Šviesiai pilka

en: Primary
lt: Pagrindinis

en: Secondary
lt: Antrinis

en: Normal
lt: Normalus

en: Large
lt: Didelis

en: Small
lt: Mažas
