WordPress.com - Themes - Morden - en to ja_JP translation catalogue (25 entries)

note: translators: 1: search result title. 2: search term.
en: Search results for:
ja_JP: 検索結果:

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ja_JP: ページが見つかりません。

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ja_JP: こちらには何もありません。検索をお試しください。

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
ja_JP: 編集 <span class="screen-reader-text">%s</span>

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
ja_JP: <span class="screen-reader-text">"%s" の</span>続きを読む

en: Pages:
ja_JP: 固定ページ:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ja_JP: こちらには何もありません。検索をお試しください。

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ja_JP: 最初の投稿を公開する準備はできましたか？<a href="%1$s">ここから始めましょう</a>。

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ja_JP: 検索キーワードに一致するものが見つかりませんでした。 別のキーワードで試してみてください。

en: Social Links Menu
ja_JP: ソーシャルリンクメニュー

[ctx: post]
en: Featured
ja_JP: おすすめ

en: Nothing Found
ja_JP: 何も見つかりませんでした

en: Main Navigation
ja_JP: メインナビゲーション

en: Menu
ja_JP: メニュー

en: Skip to content
ja_JP: コンテンツへスキップ

en: White
ja_JP: 白

en: Huge
ja_JP: 特大

en: Primary
ja_JP: メイン

en: Secondary
ja_JP: サブ

en: Dark Gray
ja_JP: ダークグレー

en: Gray
ja_JP: グレー

en: Light Gray
ja_JP: ライトグレー

en: Normal
ja_JP: 通常

en: Large
ja_JP: 大サイズ

en: Small
ja_JP: 小
