WordPress.com - Themes - Morden - en to it translation catalogue (27 entries)

note: translators: 1: search result title. 2: search term.
en: Search results for:
it: Risultati della ricerca per:

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
it: Oops! La pagina non è stata trovata.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
it: Sembra che non ci sia nulla. Provare una ricerca?

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
it: Modifica <span class="screen-reader-text">%s</span>

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
it: Continua a leggere <span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Pages:
it: Pagine:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
it: Non riusciamo a trovare quello che cerchi. Forse eseguire una ricerca potrebbe essere di aiuto.

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
it: Sei pronto a pubblicare il tuo primo articolo? <a href="%1$s">Comincia da qui</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
it: Spiacente, nulla corrisponde ai termini della tua ricerca. Riprova con parole chiave diverse.

en: Social Links Menu
it: Menu link social

[ctx: post]
en: Featured
it: Post in evidenza

en: Nothing Found
it: Nessun risultato

en: collapsed
it: chiuso

en: expanded
it: esteso

en: Main Navigation
it: Navigazione principale

en: Skip to content
it: Vai al contenuto

note: Description of the plugin/theme
en: Morden is a functional and responsive multi-purpose theme that is the perfect solution for your business's online presence.
it: Modern è un tema responsivo e funzionale, soluzione perfetta per il sito della tua attività.

en: White
it: Bianco

en: Huge
it: Grande

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Dark Gray
it: Grigio scuro

en: Gray
it: Grigio

en: Light Gray
it: Grigio chiaro

en: Normal
it: Normale

en: Large
it: Grande

en: Small
it: Piccolo
