WordPress.com - Themes - Morden - en to fr translation catalogue (22 entries)

note: translators: 1: search result title. 2: search term.
en: Search results for:
fr: Résultats de recherche pour :

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fr: Aïe ! Cette page est introuvable.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
fr: Il semblerait que rien n'ai été trouvé à cette adresse. Essayez peut-être une recherche ?

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
fr: Modifier <span class="screen-reader-text">%s</span>

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
fr: Poursuivre la lecture <span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fr: Il semble que nous ne puissions pas trouver ce que vous cherchez. Le moteur de recherche sera peut-être plus fructueux.

note: translators: 1: link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fr: Prêt à publier votre premier article&nbsp;? <a href="%1$s">Lancez-vous</a>&nbsp;!

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fr: Désolé, mais rien ne correspond à vos termes de recherche. Veuillez réessayer avec différents mots-clés.

en: Social Links Menu
fr: Menu des liens de réseaux sociaux

en: Nothing Found
fr: Aucun résultat.

[ctx: post]
en: Featured
fr: Mis en avant

en: Main Navigation
fr: Navigation principale

en: Skip to content
fr: Accéder au contenu

en: White
fr: Blanc

en: Huge
fr: Très grand

en: Primary
fr: Principal

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Dark Gray
fr: Gris Anthracite

en: Gray
fr: Gris

en: Light Gray
fr: Gris clair

en: Large
fr: Grande

en: Small
fr: Petit
